TdF: Ineos wygrywa indywidualnie, Movistar - drużynowo

Kolejna edycja Tour de France już za nami. Po wielu dniach morderczej walki klasyfikację generalną w niezwykle dramatycznych okolicznościach wygrał Egan Bernal (Team INEOS). To jeden z najmłodszych zwycięzców w historii wyścigu. Aby znaleźć równie młodych zwycięzców, musielibyśmy się cofnąć do początków XIX wieku, kiedy to 19-letni Henri Cornet i 22-letnFrançois Faber wygrywali odpowiednio w 1904 oraz 1909 roku.

Zespół Movistar zakończył swój 37. występ w Tour de France z szóstym, a czwartym w ciągu ostatnich pięciu lat,  zwycięstwem w klasyfikacji drużynowej. Zespół również zaliczył etapowe zwycięstwo za sprawą Nairo Quintany, który wygrał 18. etap z metą w Valloire.

Szef zespołu Movistar, Eusebio Unzué, pogratulował zwycięzcom wyścigu: „Ci, którzy są przed nami w klasyfikacji, naprawdę na to zasłużyli, byli po prostu od nas silniejsi. Opuszczamy tegoroczną edycję zaliczając wspaniałe zwycięstwo etapowe, bardzo blisko był wczoraj Alejandro [przyp. red. Valverde był drugi na przedostatnim etapie wyścigu] - byłby to rewelacyjny sukces oraz szalenie emocjonalny moment dla tego 40-letniego zawodnika - oraz wygraną zespołu w klasyfikacji generalnej, co jest nagrodą dla wszystkich członków zespołu, ponieważ znowu jesteśmy w stanie cieszyć się z nimi na podium w Paryżu. ”

Danielo Sportswear przygotował akcesoria kolarskie dla siedmiu teamów startujących w tegorocznym Tour de France, w tym dla ekip Ineos i Movistar.


źródło: rowery.org, Movistar Press Release

 

Data dodania: 29.07.2019
Mitchelton
CCC Team
Movistar
Legia
TC Chrobry SCOTT
Prawa autorskie Polityka prywatności Jak kupować? Serwis i naprawa Tabela rozmiarów Historia firmy Team Danielo Logo Danielo Aktualności Kontakt

© 2021 DANIELO Sportswear