Vuelta: udany weekend dla Movistaru

Zespół Movistaru kontynuuje wspaniałą passę na Vuelta a España 2019. Fantastyczne zwycięstwo na 183-kilometrowym, siódmym etapie wyścigu zanotował w piątek aktualny mistrz świata Alejnadro Valverde. To było jego dwunaste etapowe zwycięstwo w Vuelta a España.

Z kolei w niedzielę Nairo Quintana objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Krótki, ale bardzo wymagający etap z metą w Cortals d’Encamp Kolumbijczyk ukończył na drugim miejscu, tuż za Tadejem Pogacarem (UAD).

Valverde: Ten sezon jest dla mnie bardzo udany, zawsze w grupie z najlepszymi, ale wygranie takiego etapu jak ten w La Vuelta, z tak silną konkurencją - to sprawia, że ​​jestem bardzo szczęśliwy. Chcę podziękować wszystkim moim kolegom z zespołu za ogromną determinację, jaką postawili włożyć w to zwycięstwo, a zwłaszcza Nairo, ponieważ świetnie jechał podczas ostatniej wspinaczki. Próbował atakować Roglica i Lópeza, ale widząc, że byli go w stanie neutralizować, ustawił stałe tempo, co pomogło mi później wygrać.


Quintana: Jestem wdzięczny za to, co zrobił na ostatnich kilometrach Marc Soler. Zawsze mówimy, że będziemy podchodzić do tego wyścigu z dnia na dzień, oceniać co Alejandro i ja możemy zrobić, wspierać tego, który jest w danej chwili najlepszy (...). Przed nami jeszcze długa droga. Roglic wciąż ma przewagę, biorąc pod uwagę wtorkową czasówkę. Będziemy musieli niesamowicie walczyć, aby nie stracić koszulki na czasówce, co najpewniej i tak się stanie, ale razem z drużyną zrobimy wszystko, aby ją odzyskać.

 

źródło: Movistar Press Release

 

Data dodania: 02.09.2019
Mitchelton
CCC Team
Movistar
Legia
TC Chrobry SCOTT
Prawa autorskie Polityka prywatności Jak kupować? Serwis i naprawa Tabela rozmiarów Historia firmy Team Danielo Logo Danielo Aktualności Kontakt

© 2021 DANIELO Sportswear