Valverde o swoich szansach w MŚ

Alejandro Valverde (Movistar), ubiegłoroczny Mistrz Świata w kolarstwie szosowym, ma w tym roku wiele powodów do radości. Jego team zajął pierwsze miejsce w tegorocznej Vuelta a España, a on sam ukończył wyścig na drugim miejscu, tuż za rewelacyjnym zwycięzcą Primožem Rogličem (Jumbo-Visma). Dobre występy zaowocowały przedłużeniem kontraktu z teamem Movistar i odłożeniem - ku uciesze kibiców - przynajmniej do 2021 planów o emeryturze.

Hiszpan przyznał, że choć marzyło mu się wygranie choćby jednego etapu w tegorocznej Vulecie, zajęcie drugiego miejsca w generalnej klasyfikacji było olbrzymim zaskoczeniem. Ostatnie wyniki napawają optymizmem przed Mistrzostwami Świata, ale sam Valverde studzi nieco oczekiwania: Myślę, że moja forma będzie dobra na Mistrzostwach. Będziemy tam mieć bardzo mocną ekipę, w przyszłym tygodniu zbieramy się wszyscy w Alicante i planuję spędzić kilka relaksujących dni z kolegami z drużyny (...). Musimy być jednak realistami: to będzie bardziej otwarty wyścig i nasze szanse będą mniejsze niż w Austrii.

źródło: Movistar Press Release

Data dodania: 20.09.2019
Mitchelton
CCC Team
Movistar
Legia
TC Chrobry SCOTT
Prawa autorskie Polityka prywatności Jak kupować? Serwis i naprawa Tabela rozmiarów Historia firmy Team Danielo Logo Danielo Aktualności Kontakt

© 2021 DANIELO Sportswear