Adam Kuś z TC Chrobry Scott Głogów Mistrzem Polski

Adam Kuś, zawodnik młodzieżowej grupy kolarskiej TC Chrobry Scott Głogów, w sobotę, 29 sierpnia br. został górskim szosowym Mistrzem Polski w kategorii młodzieżowiec.

Czempionat rozegrano w Uściu Gorlickim w województwie małopolskim, na wymagającej, selektywnej liczącej 145 km trasie z łącznym przewyższeniem 2800 metrów. To kolejny sukces podopiecznego trenera Bolesława Bałda. W tym sezonie zawodnik TC Chrobry Scott Głogów wygrał także młodzieżowy wyścig Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej. Zaledwie tydzień wcześniej w szosowych mistrzostwach Polski Adam wywalczył brąz. W czwartek, 27 sierpnia startował, jako reprezentant kadry narodowej w rozegranych we francuskim Plouay Mistrzostwach Europy. Prosto z Francji przyjechał do Małopolski, gdzie stanął na starcie górskich szosowych mistrzostw Polski.  Ponieważ linie lotnicze zgubiły jego bagaż, ścigał się na klubowym, zapasowym rowerze, w kasku i okularach, które pożyczył mu trener. Nie przeszkodziło to Adamowi w walce o złoto i koszulkę z orłem.

Świetnie ten wyścig pojechał również Damian Bieniek, który zajął piąte miejsce. Dla Damiana był to jeden z pierwszych sprawdzianów formy po drobnych, ale przeszkadzających w regularnych treningach problemach zdrowotnych.

Na trasie górskich mistrzostw Polski mieli okazję sprawdzić się również zawodnicy „Chrobrego” z młodszych kategorii wiekowych, z którymi pracuje trener Radosław Bałd. Na dystansie 70 km z przewyższeniem 1380 metrów, w wyścigu juniorów młodszych, z powodzeniem ścigali się Oskar Czekaj (19. w klasyfikacji), Hubert Rudowicz i Wiktor Krawczyk. W poniedziałek, 31 sierpnia, prowadzeni przez trenera Bolesława Bałda młodzieżowcy z TC Chrobry Scott Głogów, w składzie: Adam Kuś, Damian Bieniek, Patryk Gieracki, Marcin Zarębski i Piotr Mierzyński, startują w Karpackim Wyścigu Kurierów. W tym sezonie wyścig ten, z uwagi na pandemię koronawirusa, rozgrywany jest jako jednodniowy klasyk. W poprzednich latach była to etapówka, zarazem jeden z najważniejszych i najtrudniejszych wyścigów dla młodzieżowców z całej Europy.

źródło: TC Chrobry Scott Głogów

Firma Danielo Sportswear od lat jest oficjalny producentem odzieży dla zawodników oraz trenerów TC Chrobry Scott Głogów. Serdecznie gratulujemy Adamowi, Damianowi oraz całej ekipie!

Data dodania: 31.08.2020
Made in Poland Prawa autorskie Polityka prywatności Warunki współpracy Serwis i naprawa Tabela rozmiarów Historia firmy Team Danielo Logo Danielo Aktualności Kontakt