Techniki znakowania

Druk sublimacyjny

Nieograniczona paleta kolorów oraz bardzo wysoka jakość.


Druk sublimacyjny to jedna z najpopularniejszych i najbardziej trwałych metod znakowania odzieży.

Sublimacja, czyli wydruk z CMYK (z kombinacji czterech kolorów podstawowych, czyli cyan, magenta, yellow, black), który wykonywany jest na papierze transferowym (jest to lustrzane odbicie wzoru przygotowane do przeniesienia na docelowy materiał). Następnie przy bardzo wysokiej temperaturze wzór dociskany jest na tkaninę - zawsze musi to być tkanina biała.

Druk sublimacyjny przepuszcza powietrze i nie ogranicza w żaden sposób wentylacyjnych właściwości odzieży.

Na zdj. wydruk wzoru na papierze transferowym dla Boeing Team.

Haft komputerowy

To jedna z najpopularniejszych metod zdobienia tkanin.  Hafty - poza bardzo eleganckim i klasycznym wyglądem - są bardzo trwałe, odporne na pranie, blaknięcie czy uszkodzenia mechaniczne.

Logo, które ma się znaleźć na produkcie, jest "zdigitalizowane" z obrazu o wysokiej rozdzielczości i wgrane do sterowanej komputerowo maszyny hafciarskiej. Następnie maszyna za pomocą nici przenosi je na materiał. Tkanina nie może być zbyt cienka (gramatura powinna wynosić powyżej 190 g), dlatego hafty stosujemy głownie na torbach, dresach czy koszulkach polo.

Na zdj. bęben maszyny haftującej logo teamu Bahrain Victorious.

Pozostałe metody

  • Termotransfer
    Znany również, jako termonadruk - przygotowany wcześniej nadruk (wpraska) nakładany jest na produkt i następnie zamykany w prasie termicznej. Urządzenie to wytwarza wysoką temperaturę (ok. 150’C), dzięki której przygotowany nadruk zostaje wgrzany w materiał. W spodenkach kolarskich stosujemy na specjalne życzenie klientów.
  • Sitodruk
    Sitodruk to proces przenoszenia wypukłego wzoru na płaską powierzchnię za pomocą sita siatkowego, farby i ściągaczki. Jest to najlepsza forma przenoszenia wzoru na płótna bawełniane, dlatego stosujemy ją w produkcji czapeczek kolarskich. Sprawdza się też doskonale na dużych powierzchniach i sztywnych materiałach, dlatego wybieramy ją do wzornictwa powierzchni pokrowców na koła, saków na rower itp.
  • Tkanie
    Proces produkcyjny tworzenia skarpet, w którym nici są przeplatane pod kątem prostym, aby uformować materiał i wyprodukować różne części skarpety. Jest to metoda, która narzuca pewne ograniczenia choćby ze względu na wielkość pola, na którym można odwzorować logo. Do produkcji skarpet używamy zarówno włókien naturalnych, jak i sztucznych. W przypadku produkcji Danielo naturalne to bawełna (stopa), zaś przędza wzornicza (nitki, z których robione jest logo) to poliamid, poliester, nylon lub elastan.


Na zdj. termotransfer na spodenkach kolarskich.

Made in Poland Prawa autorskie Polityka prywatności Warunki współpracy Serwis i naprawa Tabela rozmiarów Historia firmy Team Danielo Logo Danielo Aktualności Kontakt

© 2024 DANIELO Sportswear