Marc Soler wygrywa etap La Vuelta

Pozostawiając za sobą trudne czasy zarówno dla Movistar Team, jak i całej rodziny kolarskiej, Marc Soler przywrócił niebieskim uśmiech na ich twarze, odnosząc sukces na 151 km etapie z Pampeluny do Lekunberri z podjazdem do San Miguel de Aralar (Cat-1). To pierwszy triumf po pandemii dla drużyny wspieranej przez Telefónicę.


Marc Soler: „Jestem bardzo zadowolony z tego zwycięstwa. Ścigaliśmy się w domu, byliśmy niezwykle zmotywowani do jazdy w Navarra, tuż obok siedziby zespołu (...).  Arcas, Imanol, Nelson i Rojillas zawsze utrzymywali wysokie tempo, później Carlos wykonał naprawdę dobrą robotę od początku podjazdu i próbowałem dalej z tego coś wyciągnąć. Miałem problemy na ostatnich metrach podjazdu, ponieważ ciężko pracowałem, ale kiedy zobaczyłem, że zwalniają do zejścia skorzystałem z tego, że jechałem może z dwa razy szybciej od nich. Próbowałem ich wyprzedzić tak, aby żaden nie usiadł mi na kole - i pojechałem na metę. (...) To moje pierwsze zwycięstwo w Grand Tour i jestem bardzo szczęśliwy. Drużyna zasłużyła na tę nagrodę po tylu staraniach i tak trudnym sezonie. Mogę tylko podziękować zespołowi za wsparcie i wszystkim, którzy byli po mojej stronie przez te wszystkie miesiące ”.


Źródło: Movistar Press

Foto: Gomez Sport / Movistar Team

Data dodania: 22.10.2020
Mitchelton
CCC Team
Movistar
Legia
TC Chrobry SCOTT
Prawa autorskie Polityka prywatności Jak kupować? Serwis i naprawa Tabela rozmiarów Historia firmy Team Danielo Logo Danielo Aktualności Kontakt

© 2021 DANIELO Sportswear