Annemiek van Vleuten tworzy historię na Tour de France

Wspierany przez Telefónicę zespół - został pierwszą w historii drużyną, która wygrała sześć głównych wyścigów etapowych kobiet/mężczyzn. Wszystko dzięki znakomitemu występowi „Miek”, która rozbiła swoją rywalkę 80-kilometrowym atakiem w sobotę, a w niedzielę zapewniła sobie sobie żółtą koszulkę liderki

 

Marzenia się spełniają dzięki ciężkiej pracy, ambicji i zaufaniu do grupy. Zespół Movistar świętował w niedzielę jedno z największych zwycięstw w swojej długiej historii, wygrywając pierwszą edycję Tour de France Kobiet z wyróżnieniem GC dla Annemiek van Vleuten.

Zwycięstwo zostało przypieczętowane wspaniałą sobotnią ucieczką, atakując  80 km przed metą na pierwszej z trzech dużych przełęczy 7.etapu – Petit Ballon (Cat 1) – i pokonując ostatnie sześćdziesiąt kilometrów solo. Podczas niedzielnego starcia, pomimo kilku niepowodzeń związanych z mechaniką, zachowywała spokój i z pomocą koleżanek z zespołu: Sierry, Biannic, Gutiérrez i Pauli Patiño (błyszczącej w ucieczce) przypieczętowała zwycięstwo na szczycie La Super Planche des Belles Filles. Zwycięstwo opłaconego cierpieniem w pierwszych dniach ścigania, kiedy Annemiek borykała się z problemami żółądkowymi. Pomoc zespołu i ich wkład w sukces van Vleuten był fundamentalny. 

Annemiek van Vleuten:

To marzenie, które się spełnia. (...) Jestem bardzo dumna z tego, że zostałam pierwszym zwycięzcą Tour de France dla kobiet, który wraca do kalendarza. Mam nadzieję, że to dopiero początek i uda nam się zbudować i umocnić to wyjątkowe wydarzenie dla kobiet.

Myślę, że wygranie pierwszej edycji to kamień milowy. Myślę, że teraz mogę się uspokoić i wreszcie cieszyć tym sukcesem. Wczoraj był to niewiarygodny dzień, ale nadal chciałem zachować koncentrację. Nie chciałem już świętować. Ale teraz mogę wreszcie iść, zjeść dziś wieczorem lody, pizzę i świętować z tym zespołem. Mój zespół powiedział, że czasami poświęca się zbyt mało czasu na świętowanie, że zawsze jesteśmy w biegu. Ale dziś mogę świętować, nie myśląc o jutrze.

źródło: Movistar 

Data dodania: 01.08.2022
Prawa autorskie Polityka prywatności Warunki współpracy Serwis i naprawa Tabela rozmiarów Historia firmy Team Danielo Logo Danielo Aktualności Kontakt

© 2023 DANIELO Sportswear